Úprava srsti

Každý klient je jedinečný, a proto začínám každou návštěvu konzultací s vámi i se samotným psem. Vyslechnu vaše požadavky ohledně délky srsti, tvaru a stylu, který preferujete a poradím s možnostmi, které nejlépe ladí s vlastnostmi a typem srsti vašeho psa.                      Během procesu stříhání pečlivě prohlížím srst a kůži, abych odhalila případné zdravotní problémy, jako jsou zarudnutí, vředy nebo paraziti. Pokud něco nápadného objevím, informuji vás o tom a mohu vám doporučit návštěvu veterináře.  

Trimování

Trimování je speciální úprava srsti hrubosrstých plemen. Spočívá ve vytrhávání staré odumřelé srsti i s kořínky z již otevřené folikuly a tím se uvolní místo pro růst nové srsti. Tato srst totiž nemá běžný cyklus línání dle ročního období. Pokud je trimování prováděno správně, pejska nebolí. Naopak, odumřelá, nevytrimovaná srst pejska svědí, dochází k jejímu nestejnoměrnému uvolňování, pes se drbe, aby se jí zbavil a může dojít i k vleklým zánětům kůže. Díky trimování srst hrubne a stává se odolnější vůči vlivům okolí.          Počítejte s tím, že tato metoda je časově náročnější. 

Vyčesávání 

Je odstranění staré srsti, většinou odumřelé u línajících plemen. Tento způsob péče o srst má úžasné výsledky a zajišťuje správnou termoregulaci.                      Výborně funguje s hydromasáží.

Odborné poradenství

Pokud si nevíte rady, jaký kartáč, hřeben, šampon nebo jiný přípravek máte svému pejskovi pořídit, opravdu se nebojte zeptat. Jsem tu pro vás. Žádné z vašich dotazů neberu na lehkou váhu. Ráda si udělám čas na to, abych vám poradila.

Ozonoterapie

Ozonoterapie je léčebná metoda, která využívá ozón, k léčbě různých onemocnění nebo k podpoře obecného zdraví. Ozonoterapie dokáže řešit první příznaky podráždění kůže, jako je nepříjemné svědění, zarudnutí, lupy. Působí také jako dezinfikant, zabraňuje množení bakterií.                                      Je skvělá pro léčbu Alopecie (příčiny alopecie mohou být různé, včetně genetických, ale obvykle ji způsobují následující faktory: operace, častá příprava srsti na výstavy psů, stříhání srsti příliš blízko kůže atd). Ozon hydratuje, působí jako antioxidant, posiluje imunitu, otevírá póry a nasycuje kůži prospěšnými látkami, čímž zlepšuje její regeneraci. Ozón také čistí kožní póry, používá se k léčbě houbových onemocnění, odstraňuje přebytky kožního tuku, aktivuje regeneraci kožních buněk, stimuluje sílu a regeneraci chlupových folikulů, podporuje hojení mechanického poškození kůže, pomáhá léčit poškozené kapiláry, pomáhá léčit atopickou dermatitidu. Po trimování vyčistí prázdné chlupové cibulky.                  Cvičte domácího mazlíčka, protože 10 -15 minut v této koupeli představuje 1,5 hodiny v posilovně. :-)

Milky SPA

Milky SPA je nejinovativnější technologie péče o kůži a srst.  Toto ošetření je založeno na ultra jemných nanočásticích obohacené kyslíkem. Díky své velikosti mohou nanobubliny proniknout hluboko do kožních pórů a chlupových folikulů a odstranit přebytečný maz (kožní tuk) a nečistoty. Díky nanočásticím se používání kosmetiky a ošetřujících přípravků snadněji a efektivněji vstřebává. Po této proceduře se i lépe pročesávají dredy čtyřnohých kamarádů.   

      

Hydromasáž

Intenzivní nebo jemná masáž vzduchovými bublinami s rozsvícenými LED světly, nabízí domácím mazlíčkům luxusní lázeňský zážitek. Snižuje stres a úzkost, poskytuje úlevu a regeneraci při bolestech svalů a kloubů, zvyšuje látkovou přeměnu, podporuje činnost ledvin a krevního oběhu.           Vhodná teplota vody příznivě působí na cévy a tím působí na uvolnění pohybového aparátu.

Bahenní, detoxikační, léčebné zábaly

Zábaly zajišťují hluboké vyčištění, výživu, hydrataci a prohřátí.  Tím zvyšují mikrocirkulaci a aktivují kožní imunitní systém. Bahno skrz kůži velmi dobře proniká do organismu a odvádí z těla psa toxické látky. Působí protizánětlivě a antibakteriálně a je vhodné i pro psy s dermatologickými problémy. Eliminuje také línání srsti. Kůže je tak odolná vůči pachům, nečistotám a plísním.

Aroma koupele

Jedná se o uvolňující relaxační koupele, které obsahují přírodní výtažky z rostlin a léčivých solí. Během koupele se roztahují póry, odplavují  nečistoty a dochází k prokrvení a výživě pokožky, která je hydratována a posílena. Srst se stává zdravější, lesklejší, bez lupů, mastnoty a příjemně voní. Všechny koupele obsahují přírodní složky.

Profesionální čištění zubů

Při každém termínu stříhání pejska v salonu zkontroluji chrup psa a při potřebě domluvím s majitelem zvláštní termín na čištění. Při profesionálním čištění zubů odstraním povlak a popř. zubní kámen ohleduplně ultrazvukem nebo mechanicky bez narkózy. Ultrazvuk podporuje hojení ran a zároveň regeneruje. Velkou výhodou této metody je, že je bez rizika anestezie.

Onemocnění dutiny ústní patří k nejčastějším onemocněním psů. Tvorba zubního kamene začíná nejčastěji nahromaděním bakteriálního povlaku (tzv. plaku) na zubech psů. Když se tyto povlaky včas neodstraní, zvápenatí na zubní kámen.                                            Mikroorganismy tvoří látky, které způsobují kaz a během určité doby rozruší dáseň a čelist. Vzniká zánět dásní a parodentoza. Tyto bakterie a zánětlivá ložiska mají často dalekosáhlé následky, neboť takovéto škodlivé látky se mohou z oblasti zubů dostat do krevního oběhu a poškodit důležité orgány těla, jako jsou srdce, ledviny a játra.

Zvláště plemena malých psů jako jsou jorkšírští teriéři, boloňští psíci a pudli mají dispozice k zubním problémům. Faktory k tvorbě zubního kamene jsou stáří psů, strava a genetika.

Toto ošetření v žádné případě nenahrazuje veterinární péči. Jestliže chrup psa vykazuje známky paradentózy nebo jakékoliv odlišnosti od normálu, doporučím Vám návštěvu veterinárního lékaře.


Dodatečné služby

                                              Kromě stříhání nabízím také další služby, jako je čištění uší a úprava drápků.                          

Postupně zařizuji butik s produkty pro pejsky, kde zatím naleznete kosmetiku a kartáče. Později přidám i hračky, pamlsky, konzervy, postroje, vodítka a pelíšky.